Eva Kotasová

| | 0 Comments

Paní Janku mi seslalo samo nebe v době, kdy jsem již byla doslova na dně a nevěděla si rady s dceřiným ekzémem. Přestože mě 2 kožní lékařky utvrzovaly, že se jedná o seboreu, držela jsem raději protikvasinkovou dietu, ale špatně. Pediatra sice určila diagnózu správně, ale tvrdila mi, že to strava nevyřeší a předepsala nám kortikoidy. Takto jsem to ale řešit nechtěla. Vůbec mě tehdy nenapadlo, že dcera reaguje také na alergeny v mé strávě a nejen na „cukry“.V době, kdy jsem paní Jance psala, jsem již byla na pokraji svých psychických a fyzických sil. Kojení se nám nezdařilo a tak jsem dceru plně „kojila“ z flašky, tedy mléko odsávám. U odsávání jsem trávila dlouhé hodiny a když jsem viděla, jak jí tím spíše ubližuju, měla jsem sto chutí s tím seknout. Paní Janka se nás ujala v době, kdy měla stop stav. Asi vycítila mou naprostou zoufalost. Kdyby se nás neujala hned, s odsáváním bych skončila a kdo ví, jak by dcera vypadala nyní. Nikdy jí nepřestanu být dostatečně vděčná, protože díky ní odsávám dál a dcera je tak ve svých 6 měsících stále plně kojené miminko.
Paní Janka mi pomohla s eliminační a protikvasinkovou dietou. Dala mi návod, jak zavádět jednotlivé alregeny zpět do stravy. Zjistily jsme, že dcera reaguje na mléko, mírně na bílek nebo třeba na papriku. Byla mi vždy oporou, kterou jsem tolik potřebovala, když jsem měla pocit, že se ekzém horší třeba mou vinou. Momentálně nám rostou zoubky, takže je ekzém jako na houpačce. Ale díky Jance vím, že zoubky jednou vyrostou a bude klid. Na fotografii je vidět ložisko ekzému ze 14.05. a dnes po cca 2 měsících spolupráce.
Pokud se trápíte s ekzémem, nechcete problém jen potlačovat , ale skutečně řešit, je paní Janka Váš člověk.Ještě jednou Vám Jani moc a moc děkuji.

Evka s Miškou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *